Në Bjellorusi hakerat publikojnë të dhënat personale të 1,000 policëve

Nga Exit News
Në Bjellorusi hakerat publikojnë të dhënat personale të 1,000 policëve

Hakera anonimë kanë zbuluar për publikun të dhënat personale të 1,000 policëve në Bejllorusi, si kundërpërgjigje ndaj dhunës së ushtruar ndaj protestuesve në demonstratat kundër presidentit Aleksandër Lukashenko.

“Sa kohë që arrestimet vijojnë, edhe ne do të vazhdojmë të publikojmë të dhëna në masë” – thonte deklarata e shpërndarë nga media opozitare Nexta Live në aplikacionin e mesazheve Telegram.

Qeveria premtoi se do të gjejë dhe dënojnë përgjegjësit për “rrjedhjen” e të dhënave personale, të cilat u publikuan mbrëmjen e 19 shtatorit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>