Në Poloni pjekin bukë me simbolin e protestës

Nga Exit News
Në Poloni pjekin bukë me simbolin e protestës

Edhe pse nuk patën kohë të merrnin pjesë në protestën kundër ndalimit të plotë të abortit, bukëpjekësit në Poloni nuk ndenjën duarkryq.

Një prej tyre, Asia Olejniczak nga Varshava shprehu mbështetjen e saj duke pjekur bukë dhe gatuar ëmbëlsira që mbajnë simbolin e protestës: nje vetëtimë.

Protestusit kanë shënjuar të gjithë qytetin me këtë symbol që u bë shpejt përfaqësuesi i protestës kundër abortit në Poloni.

“Ata të gjithë dolën të protestonin të premten dhe unë nuk mund të isha atje, ndaj po pjek bukën në mbështetje të tyre”, tha një bukëpjeksë në Poloni.

Këtë lloj mbështetje e tregoi edhe një rrjet pastiçerish që përdori simbolin e protestës në ëmbëlsirat e saj.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme