Parlamenti voton me 97 vota pro Bledi Çuçin dhe Milva Ekonomin

Nga Exit News
Parlamenti voton me 97 vota pro Bledi Çuçin dhe Milva Ekonomin

Parlamenti votoi me 97 vota pro emërimin e Bledi Çuçit si ministër i Brendshëm dhe Milva Ekonomin si ministre e Bujqësisë.

Pas dorëheqjes së Sandër Lleshajt, në krye të ministrisë së Brendshme do të jetë Bledi Çuçi, ndërsa në vendin e tij te ministria e Bujqësisë do të jetë Milva Ekonomi. 

Më herët Çuçi ka qenë  Ministër Shteti për Çështjet Vendore dhe Koordinator Kombëtar kundër Korrupsionit.

Meta ka dekretuar emërimin e Blendi Çuçit si ministër të Brendshëm dhe Milva Ekonomit si ministre të Bujqësisë, vetëm pak minuta pas mbërritjes së propozimeve në Presidencë.

Ministrja e re e Bujqësise e cilësoi  përgjegjësi të madhe detyrën e re, për të çuar përpara reformën e nisur në mbështetje të fermerëve përmes uljes së taksave.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>