PD do të padisë në Gjykatën Administrative vendimin e KAS për kryebashkiakun e Mallakastrës

Nga Exit News
PD do të padisë në Gjykatën Administrative vendimin e KAS për kryebashkiakun e Mallakastrës

Partia Demokratike do të padisë në Gjykatën Administrative vendimin e Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve, KAS për lënien në detyrë të kryebashkiakut të Mallakastrës Qerim Ismailaj.

Deputeti i PD-së Belind Këlliçi akuzoi KAS për shkelje të ligjin e dekrimnalizimit me këtë vendim.

“KQZ dhe KAS po vendosin një precedent të rrezikshëm me rastin Ismailajt”, u shpreh për median, të mërkurën, Këlliçi. Ai theksoi se vendimi është hap pas në respektimin e ligjit të dekriminalizimit.

KAS rrëzoi kërkesën e PD-së për shkarkimin e Ismailajt dhe la në fuqi vendimin e KQZ.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>