PD i përgjigjet Ramës: ke dhënë 300 milionë euro për çdo oligarkë

Nga Exit News
PD i përgjigjet Ramës: ke dhënë 300 milionë euro për çdo oligarkë

Akuzës së Kryeministrit Edi Rama, sot, se të pasurit kanë paguar më shumë taska se sa në qeverinë Berisha, ju përgjigjë, Dorian Teliti, shefi i kabinetit të kryetarit të PD-së Basha.

Në një reagim në rrjetet sociale, Teliti shkroi se Rama i ka dhënë 300 milionë euro secilit prej 10 oligarkëve të vendit.

Ai shtoi se “paratë që duhet të shkojnë te shëndetësia, të papunët, pensionistët dhe biznesi në krizë, Edi Rama i ndan me oligarkët dhe mafien e inceneratorëve”.

Zgjidhja, sipas Telitit është “largimi i tij dhe kthimi i parave të taksapaguesve te njerëzit në nevojë dhe biznesi”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>