PD për çështjen Beccheti: Shqiptarët do të paguajnë 4650 lek nga xhepi

Nga Exit News
PD për çështjen Beccheti: Shqiptarët do të paguajnë 4650 lek nga xhepi

Partia Demokratike ju përgjigjë kryeministrit Edi Rama për vendimin e gjykatës së Arbitrazhit në favor të Francesco Becchetit.

“Edhe në ditën kur i duhet të perballet me dështimin e radhës, Rama nuk bën gjë tjetër vetëm se sulmon PD dhe opozitën”, shkruan PD në një njoftim për shtyp.

PD shkruan se shqiptarët do të duhet të paguajnë “4560 lekë të reja nga xhepi, këtë herë për shkak të arrogancës së Edi Ramës”.

“Është koha për ndryshim, që Shqipëria të ketë një qeverisje të përgjegjshme. Këtë do ta vendosin shqiptarët me votën e tyre në 25 prill. Ditën kur Rama do të humbë dhe Shqipëria do të fitojë”, përfundon PD.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme