PD reagon pas deklaratave të Ramës për procesin zgjedhor brenda saj

Nga Exit News
PD reagon pas deklaratave të Ramës për procesin zgjedhor brenda saj

Partia Demokratike reagoi mbas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në lidhje me procesin e votimit brenda PD.

Në një postim në Facebook, Bardhi shkruan se Rama nuk e di çdo të thotë zgjedhje të lira, duke theksuar se ai u refuzua si kryetar partie në vitin 2005.

“E pashë Edi Ramën shumë të shqetësuar sot nga procesi më demokratik i këtyre 30 vjetëve të ndodhur në ndonjë parti në Shqipëri, përzgjedhjen e kandidatëve nga anëtarësia e PD.Edi Rama vetë nuk e di çfarë do të thotë votë, as nga anëtarësia e partisë, as nga qytetarët, sepse karriera e tij është e bazuar tek krimi, jo tek vota. Edi Rama u refuzua nga socialistët, të cilët ia rrëzuan platformën për kryetar më 8 Tetor 2005.”

Bardhi theksoi se shqiptarët do të zgjedhin me 25 prill PD dhe jo listën e Niçes së Shijakut.

Lajme te ngjashme