Pensilvania shpall Joe Biden fitues të zgjedhjeve presidenciale

Nga Exit News
Pensilvania shpall Joe Biden fitues të zgjedhjeve presidenciale

Joe Biden është çertifikuar si fituesi i zgjedhjeve presidenciale në Pensilvani, pas tre javëve të numërimit të votave dhe një varg çështjesh të dështuara ligjore nga Presidenti Donald Trump,njoftuan zyrtarët e shtetit të martën.

“Departamenti i Shtetit i Pensilvanisë çertifikoi rezultatet e zgjedhjeve të 3 nëntorit në Pensilvani për president dhe zëvendës president të Shteteve të Bashkuara”, shkroi në Twitter guvernatori Tom Wolf.

Rezultatet nxorrën Biden-Harris me 3,46 milionë vota dhe Trump-Pence me 3,38 milionë vota.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>