Përditësim 17 shtator: 132 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19

Nga Exit News
Përditësim 17 shtator: 132 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19

132 raste të reja me koronavirus u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të infektuarve në 11 948.

Në 24 orët e fundit 4 pacientë kanë humbur jetën.

173 pacientë të shtruar ndodhen në të dy spitalet Covid-19, ndër to 15 janë në terapi intensive dhe 6 janë të intubuar.

Të infektuarit e rinj janë: 24 raste në Tiranë, 15 në Fier, 10 në Elbasan, 9 në Vlorë, nga 7 raste në Durrës, Kurbin, Divjakë, Gramsh, 6 në Korçë, 5 në Lushnje, nga 3 raste në Shkodër, Pogradec, Delvinë, nga 2 raste në Krujë, Përmet, nga 1 rast në Kavajë, Berat, Gjirokastër.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 55 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 6 788 që nga fillimi i epidemisë.

Që prej fillimit të marsit janë testuar mbi 70 mijë persona, prej të cilëve janë:

– 11 948 të infektuar,

– 347 viktima;

– 6 788 të shëruar,

– 4 813 të infektuar aktivë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve deri në 17 shtator:

 1. Tiranë 2 380 raste
 2. Durrës 533 raste
 3. Shkodër 373 raste
 4. Lezhë 278 raste
 5. Elbasan 264 raste
 6. Korçë 225 raste
 7. Fier 213 raste
 8. Vlorë 182 raste
 9. Kukës 144 raste
 10. Berat 99 raste
 11. Gjirokastër 63 raste
 12. Dibër 59 raste

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme