Përditësim 23 shtator: 121 raste të reja dhe 3 viktima nga Covid-19

Nga Exit News
Përditësim 23 shtator: 121 raste të reja dhe 3 viktima nga Covid-19

121 raste të reja me koronavirus u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të infektuarve në 12 787.

Në 24 orët e fundit 3 pacientë kanë humbur jetën.

189 pacientë të shtruar ndodhen në të dy spitalet Covid-19, ndër to 18 janë në terapi intensive dhe 6 janë të intubuar.

Të infektuarit e rinj janë: 57 të prekur në Tiranë, 14 në Elbasan, 6 në Lezhë dhe Vlorë, 5 në Mirditë, 4 raste në Berat, 3 raste në Krujë, Lushnje, Patos, 2 raste në Kurbin, Dibër, Bulqizë, Gramsh, Vorë, 1 rast në Shkodër, Durrës, Fier, Librazhd, Kamëz, Gjirokastër, Përmet, Sarandë, Divjakë, Fushë- Arrëz.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 97 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 7 139 që nga fillimi i epidemisë.

Që prej fillimit të marsit janë testuar mbi 80 mijë persona, prej të cilëve janë:

– 12 787 të infektuar,

– 370 viktima;

– 7 139 të shëruar,

– 5 278 të infektuar aktivë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve deri në 23 shtator:

 1. Tiranë 2 616 raste
 2. Durrës 564 raste
 3. Shkodër 381 raste
 4. Lezhë 305 raste
 5. Elbasan 304 raste
 6. Korçë 249 raste
 7. Fier 244 raste
 8. Vlorë 193 raste
 9. Kukës 150 raste
 10. Berat 105 raste
 11. Gjirokastër 81 raste
 12. Dibër 86 raste

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme