Përditësim 25 maj: 6 të infektuar të rinj, shkon në 1004 totali i të prekurve

Nga Exit News
Përditësim 25 maj: 6 të infektuar të rinj, shkon në 1004 totali i të prekurve

6 pacientë të rinj me koronavirus janë zbuluar 24 orët e fundit, duke e çuar totalin e të prekurve në 998.

79 përqind e të infektuarve ose 787 prej tyre janë shëruar.

Sipas njoftimit të ISHP-së, të infektuarit e rinj janë zbuluar në Tiranë (4) dhe Shkodër (2)  Të gjithë të infektuarit e rinj janë persona kontakti të pacientëve të mëparshëm.

Që prej fillimit të marsit janë testuar mbi 14,500 persona, prej të cilëve janë:

– 998 të infektuar,

– 32 viktima;

–  787 të shëruar,

–  177 të infektuar aktivë;

Në spitalin e Infektivit, COVID-1 aktualisht po marrin shërbim 16 pacientë, ku 4 janë në terapi intensive.

Shpërndarja gjeografike e pacientëve aktivë deri më 25 maj është:

– Tiranë, 59 pacientë aktivë,

– Durrës, 53 pacientë aktiv,

– Krujë, 27 pacientë aktivë,

– Shkodër, 12 pacientë aktivë,

– Berat, 10 pacientë aktivë,

– Kamëz, 9 pacientë aktivë,

– Fier, 4 pacientë aktivë,

– Elbasan, 1 pacient aktivë,

– Mirditë, 1 pacient aktiv,

– Korçë, 1 pacient aktiv.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme