Përditësimi 13 shtator: 410 raste të reja dhe 5 humbje jete nga Covid-19

Përditësimi 13 shtator: 410 raste të reja dhe 5 humbje jete nga Covid-19

410 raste të reja dhe 5 humbje jete nga Covid-19 u shënuan në 24 orët e fundit, sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, të hënën.

Rastet pozitive u shpërndanë në këto bashki:

147 raste në Tiranë, 39 raste në Durrës, 29 raste në Fier, 23 raste në Lushnje, 22 raste në Vlorë, 21 raste në Shkodër, 11 raste në Kukës, Bulqizë, Mallakastër, Sarandë, 8 raste në Lezhë, Kurbin, Kavajë, 7 raste Malësi e Madhe, 6 raste në Peqin, 5 raste në Delvinë, Berat, 4 raste në Krujë, Kamëz, 3 raste në Has, Rrogozhinë, Divjakë, Kolonjë, Gramsh, 2 raste në Pukë, Elbasan, 1 rast në Fushë- Arrëz, Tropojë, Mirditë, Dibër, Mat, Gjirokastër, Përmet, Tepelenë, Kuçovë, Poliçan, Prrenjas.

Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 195 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar.

12,619 pacientë janë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. Ndërsa 552 qytetarë u shëruan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 142,269 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (13 Shtator 2021)

Raste të reja ditore 410
Të shëruar në 24 orë 552
Të shtruar në spitale 195
Humbje jete në 24 orë 5
Testime ditore 3,499

Testime totale 1,120,460
Raste pozitive 157,436
Raste të shëruara 142,269
Raste Aktive 12,619
Humbje jete 2,548

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

LEXO  Sulmohet me armë kompleksi Adorion Palace në Maminas

Tiranë 5236
Shkodër 1507
Durrës 1084
Fier 1081
Vlorë 864
Lezhë 713
Elbasan 620
Berat 455
Korçë 313
Kukës 276
Gjirokastër 271
Dibër 199

 

Lajme te ngjashme