Përditësimi 17 shkurt: 1075 raste dhe 18 viktima nga Covid-19

Nga Exit News
Përditësimi 17 shkurt: 1075 raste dhe 18 viktima nga Covid-19

1075 raste të reja me koronavirus dhe 18 viktima u raportuan në 24 orët e fundit në vend, nga Minsitria e Shëndetësisë. Nga fillimi i pandemisë, në vend u shënuan 1600 viktima nga koronavirusi, dhe 957261 raste në total.

Gjatë 24-orëshit të fundit u shëruan 890 persona.

Ndërsa rastet pozitive të konfirmuara u identifikuan në këto bashki:

361 raste në Tiranë, 84 në Fier, 71 në Durrës, nga 46 raste në Vlorë, Librazhd, 42 në Kukës, 36 në Krujë, 35 në Kuçovë, 29 në Elbasan, 28 në Sarandë, nga 23 raste në Korçë, Gjirokastër, 19 në Shkodër, nga 18 raste në Mallakastër, Pogradec, 17 në Malësi e Madhe, nga 16 raste në Lezhë, Kamëz, 14 në Kurbin, 11 në Kavajë, nga 10 raste në Berat, Peqin, nga 9 raste në Pukë, Përmet, Gramsh, nga 8 raste në Mirditë, Dibër, Kolonjë, 7 në Has, 6 në Lushnje, 5 në Vorë, 4 në Devoll, nga 3 raste në Mat, Vau i Dejës, Prrenjas, Cerrik, nga 2 raste në Tropojë, Delvinë, Tepelenë, Ura Vajgurore, Bulqizë, Skrapar, nga 1 rast në Rrogozhinë, Finiq, Patos, Poliçan, Këlcyrë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe në spitalet rajonale po trajtohen 585 pacientë, 37 në terapi intensive nga të cilët 12 pacientë janë të intubuar.

COVID-19 – Statistika (17 Shkurt 2021)
Raste të reja ditore 1075
Të shëruar në 24 orë 890
Të shtruar në spitale 585
Humbje jete në 24 orë 18
Testime ditore 3901

Testime totale 424,719
Raste pozitive 95,726
Raste të shëruara 59,684
Raste Aktive 34,442
Humbje jete 1,600

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 20808
Fier 2880
Vlorë 1774
Durrës 1742
Shkodër 1466
Elbasan 1145
Lezhë 1058
Korçë 994
Berat 984
Gjirokastër 833
Kukës 427
Dibër 331

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme