Përditësimi 8 maj: 89 raste të reja e 3 viktima nga Covid-19

Nga Exit News
Përditësimi 8 maj: 89 raste të reja e 3 viktima nga Covid-19

89 raste të reja dhe 3 humbje jete nga Covid-19 u shënuan në 24 orët e fundit, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Rastet pozitive të konfirmuara u identifikuan në këto bashki: 25 raste në Tiranë, 8 në Fier, 7 në Vlorë, 6 në Durrës, nga 4 raste në Devoll, Pogradec, Sarandë, nga 3 raste në Lezhë, Kavajë, Kamëz, Gjirokastër, nga 2 raste në Shkodër, Krujë, Korçë, Përmet, Memaliaj, nga 1 rast në Elbasan, Mirditë, Delvinë, Tepelenë, Dibër, Skrapar, Maliq, Dropull, Konispol.

Në 24 orët e fundit u shëruan 873 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 116,126 që nga fillimi i epidemisë.

99 pacientë po trajtohen në spitalet COVID, ndër ta 10 në terapi intensive, nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar.

Statistika (08 Maj 2021)

Raste të reja ditore 89
Të shëruar në 24 orë 873
Të shtruar në spitale 99
Humbje jete në 24 orë 3
Testime ditore 4,516

Testime totale 656,876

Raste pozitive 131,666
Raste të shëruara 116,126
Raste Aktive 13,129
Humbje jete 2,411

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 11038
Shkodër 341
Fier 327
Korçë 250
Gjirokastër 246
Durrës 231
Vlorë 215
Elbasan 134
Lezhë 101
Berat 90
Dibër 88
Kukës 68

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>