Personat me Covid-19 në spitale janë të pavaksinuar

Nga Exit News
Personat me Covid-19 në spitale janë të pavaksinuar

Personat e infektuar me Covid-19, të shtruar në spital janë të pavaksinuar, dhe i përkasin grup moshës nga 15 deri në 44 vjeç.

“Ndaj është e rëndëssihme që këto të vaksinohen”, u shpreh drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Silva Bino, të premten gjatë monitorimti të vaksinimit në Ndroq.

Ndërsa, ministrja e Shëndetësisë njoftoi se të hënën do të mbërrijnë 44 mijë doza vaksine Pfizer.

“Kemi dyshime të arsyeshme për variantin Delta, por ende nuk kemi një rezultat nga laboratorët e referencës”, u shpreh Manastirliu për rastet me mutacionin Delta.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme