Presidenti Meta bën propozimin e katërt për kreun e KLSH-së

Nga Exit News
Presidenti Meta bën propozimin e katërt për kreun e KLSH-së

Presidenti Ilir Meta ka propozuar emërimin e Arben Shehut në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit.

Shehu është pedagog në Fakultetin e Drejtësisë dhe është i specializuar në Krimin e Organizuar dhe Krimin Ekonomik.

Ky është propozimi i katërt i presidentit për postin e kreut të Shehut. Propozimi vjen pas përplasjes me Kuvendit dhe Presidencës për mos respektim të afateve kushtetuese për kreun e KLSH-së.

KLSH ka prej dhjetorit të 2018-ës që nuk ka kryetar, kur i mbaroi mandati Bujar Leskajt.

Deri tani Kuvendi ka refuzuar tre kandidatë të ndryshëm të paraqitur nga Presidenti Meta.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>