Protestat në SHBA, 4 viktima e më shumë se 52 të arrestuar

Nga Exit News
Protestat në SHBA, 4 viktima e më shumë se 52 të arrestuar

Policia e Uashingtonit njoftoi se nga protestat në Kongres janë raportuar 4 viktima.

Sipas të dhënave deri tani ka humbur jetën një grua gjatë sulmit në Kongres ndërsa 3 të tjerë nga urgjenca mjekësore.

Deri tani janë arrestuar më shumë 52 persona ndër të cilët 47 për shkelje të karantinës.

Godina e ligjvënësve në SHBA u pushtua të mërkurën nga mbështetësit e Tramp teksa po shqyrtohej certifikimi i rezultatit të zgjedhjeve presidenciale.

Fillimisht Tramp i bëri thirrje protestuesve të marshonin në Kapitol. Por kur ata thyen rrethimin dhe nisi dhuna bëri dy herë thirrje që të qetësoheshin.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>