Psikologët kërkojnë të vaksinohen kundër Covid-19

Nga Exit News
Psikologët kërkojnë të vaksinohen kundër Covid-19

Urdhri i Psikologut i ka kërkuar Ministrisë së Shëndetësisë që të nis vaksinimin edhe për psikologët.

Janë 1500 psikologë të regjistruar në të gjithë vendin të cilët presin nisjen e procesit të vaksinimit.

Presidentja e urdhrit të psikologut Valbona Treska përmes kërkesës dërguar MSH, kërkon që “procesi i vaksinimit të vijojë me psikologët e shërbimeve psiko-sociale në arsim, shëndetësi si edhe profesionistët e lirë që ushtrojnë këtë detyrë”.

Deri më tani në Shqipëri janë vaksinuar mjekët, infermierët, të moshuarit dhe mësuesit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>