Punonjëset e fasonerisë në Durrës protestë për pagën e luftës

Nga Exit News
Punonjëset e fasonerisë në Durrës protestë për pagën e luftës

70 punonjëse të një fasonerie në Durrës po protestojnë përpara Drejtorisë së Tatimeve në Durrës, pasi nuk kanë marrë pagën e luftës.

Protestueset sqaruan se nuk kanë punuar muajin e fundit për shkak të Covid-19 dhe se nuk janë paguar as nga pronari i fasonerisë dhe as nga shteti.

Drejtuesit e fasonerisë deklaruan se pagesat janë bërë të rregullta dhe sipas ligjit, ndërsa pagën e luftës e kanë përfituar vetëm 5 punëtorë nga 70.

Ato shprehen të vendosura për të mos lejuar njëri të futen në zyra pa i dhënë zgjidhje problemit të tyre.

Por punonjësit e administratës kanë mundur të hyjnë nga dyert e pasme, duke iu shmangur protestës.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>