Qeveria bllokon çdo lloj prokurimi publik me përjashtim të prokurimeve për koronavirusin

Nga Exit News
Qeveria bllokon çdo lloj prokurimi publik me përjashtim të prokurimeve për koronavirusin

Qeveria ka bllokuar dhe anulluar të gjitha tenderat, përveç tenderave të lidhura me mbulimin e nevojave të shkaktuara nga pandemia e koronavirusit. Vendimi u publikua në faqen zyrtare të Agjensisë Kombëtare të Prokurorimit Publik (APP).

Në vendim përcaktohet se të gjitha institucionet shtetërore të pezullojnë çdo tender në proces ose të ri përfshirë edhe procedurat e prokurimit me vlerë të vogël.

“Të pezullohen edhe ato procedura prokurimi që janë në proces, objektet e të cilave nuk lidhen me situatën e shkaktuar nga pandemia, deri në një njoftim të dytë”, shkruhet në vendimin e APP.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>