Qeveria i akordon shumën 5 milionë lekë familjes së 10 vjeçarit që humbi jetën

Nga Exit News
Qeveria i akordon shumën 5 milionë lekë familjes së 10 vjeçarit që humbi jetën

Qeveria do t’i akordojë familjes së 10 vjeçarit, i cili humbi jetën të shtunën në Kakavijë një shumë në vlerën e 5 milionë lekëve.

Lajmin e bëri të ditur kryeministri Rama, i cili shkruajti në Twitter:

“Sot vendosëm që si qeveri të asistojmë familjen e të miturit që humbi tragjikisht jetën pasi i preu rrugën autoambulancës në Kakavi, me një shumë prej 500.000 lekësh të reja, duke i rishprehur dhe njëherë familjes ngushëllimet tona më të ndjera. Engjëlli i vogël u dhëntë force”

Ditën e shtunë një fëmijë 10 vjeçar humbi jetën si pasojë e përplasjes nga një ambulancë. Ngjarja ka ndodhur në Kakavijë, ku fëmijë sëbashku me prindërit e tij kishin dy ditë që prisnin për të kaluar kufirin për në Greqi.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>