Qytetarët protestojnë tek Parku i Liqenit

Nga Exit News
Qytetarët protestojnë tek Parku i Liqenit protesta

Disa qytetarë kanë protestuar sot tek Parku i Liqenit Artificial, për mbylljen e liqenit për këmbësorët.

Sipas raportimeve në media, qytetarët thyen perimetrin e policisë dhe hynë brenda në parkun e Liqenit.

Kryeministri Rama vendosi të mbyllë parqet gjatë fundjavës, me justifikimin për ndalimin e përhapjes së koronavirusit.

Ai e njoftoi vendimin mbrëmë, në darkë, rreth mesnatës në facebook.

Më 18 maj, qeveria vendosi hapjen e vendit dhe lejimin e qarkullimit deri në orën 21:30, në zonat e kuqe.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme