Rama: E konfirmoj këtë bisedë dhe do e bëja prapë njësoj

Rama: E konfirmoj këtë bisedë dhe do e bëja prapë njësoj rama dhe rama

Kryeministri Rama pranoi bisedën me Drejtorin e Ministrisë së Brendshme Arben Keshi gjatë zgjedhjeve në Dibër.

“Çfarë gënjeshtre: AK s’ka punuar në polici asokohe dhe ka qënë denbabaden kandidat komune në Maqellarë. E konfirmoj këtë bisedë dhe do e bëja prapë njësoj! Kush ka veshë le të dëgjojë”, shkruan Kryeministri në Twitter.

Në përgjim dëgjohet Edi Rama duke folur në telefon me Arben Keshin, drejtor në Ministrinë e Brendshme dhe e pyet nëse e ka realizuar objektivin dhe nëse ka folur me komisionerët.

Arben Keshi: Hë Shefi

Edi Rama: Hë mo si duket?

Arben Keshi: Po mirë, mirë te pritshmëritë jemi.

Edi Rama: E ke realizuar objektivin thu?

Arben Keshi: Them që po. Tani me pjesën e atyre që na thonë komisionerët e kemi realizuar. […]

Edi Rama: Më mirë po hë, se ci do sherret. Dëgjo po ti mendon se e kemi realizuar objektivin eee?

Arben Keshi: Për këtu te unë, them që po. Mund të lëvizë pak, po nga ata që na kanë thënë komisionerët kemi pritshëmri të mëdhaja.

Edi Rama: Komisionerët i ke pas top eee?

Arben Keshi: Po po i kam pas shumë të mirë.

Edi Rama: Ok mirë vllai, hajde.

Arben Keshi: Ishalla, mirë rrofsh faleminderit.

Edi Rama: Ciao Ciao.

2 komente

 1. Ili 17 Qershor, 2019 në 5:34 pm

  Sigurisht qe e konfirmon, sic kofirmove qe e ke mbjelle gjithe vendin me kanabis, sic konfirmove qe gjysmen e parlamentit e ke me kriminele, sic ke ko nfirmuar se e ke shit vendin me PPP, sic konfirmove qe deshe te ndaje kufinjte e Kosoves, sic ke konfirmuar skandale te pafundme, ….
  Por si gjithmone, ju beni krimet, fajin e ka opozita qe po “prishin imazhin.”
  Ndjehet me i sigurte tani me “reformen ne drejtesi”.

 2. Be** 17 Qershor, 2019 në 6:01 pm

  Si mund te mohosh dicka qe e di cdo njeri ne shqiperi.

  E di ai qe eshte pjese e lojes, e di ai votuesi te cilit ju be presion, e di familja e votuesit qe ju be presion, e di ai qe beri presionin. Me kete statistike te thjeshte e di gjysma e shqiperise, edhe prap se prap nuk del njeri ta thote hapur, madje megjithe provat e shkruara apo te folura njerezit jane aq naive sa besojne se kto jan normale.

  Kur do i thirrim mendjes edhe te bejme gjene e duhur tek kutia e votimit?
  A nuk do ishte me mire te shkonim dhe te vimin nje X te madh tek fleta e votimit nese nuk na bind asnje nga opsionet e printuara mbi flete?

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme