Rama në Elbasan: PS i çliroi mësuesit nga kthetrat e politikës

Nga Exit News
Rama në Elbasan: PS i çliroi mësuesit nga kthetrat e politikës

Kryeministri Edi Rama deklaroi të martën nga një takim elektoral në Elbasan, se “PS i çliroi mësuesit nga kthetrat e politikës, i zhduku karvanët dhe listat”.

Ai tha se mësuesit nuk dalin me listë të dalin në votime.

“Nuk ka mësues, infermiere dhe nga administratës që ka ardhur këtu me zor. Është zemra e partisë së Elbasanit”, tha Rama.

Ai u tha prindërve që të investojnë investojnë për shkollimin e fëmijëve.

“PS ka marr përsipër të shkruaj historinë e gjithë vendit. Dua ta mbyll me një porosi: Ne kemi një skuadër fantastike, por ne të gjithë, unë i apri, jemi 12, në jemi 12 dhe bëni shumë lujdes të gjithë patronazhistët me të gjithë ata që komunikojnë që të mësojnë si votohet, që të vota të mos shkojmë për ti dhënë votën pas 12 edhe të 9 në skuadrën tonë, t’i japin votën edhe Nokës. Larg qoftë t’i japim votën 6, Monikës. asnjë fletë të pavlefshme”, tha Rama në fund të fjalës së tij.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>