Rama: Pa ndalur grevën nuk ka bashkëbisedim me naftëtarët

Nga Exit News
Rama: Pa ndalur grevën nuk ka bashkëbisedim me naftëtarët

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nëse nuk ndalohet greva nuk ka bashkëbisedim me naftëtarët.

Në një postim në Twitter, Rama shkruan:

“Keqardhje për refuzimin për të ndërprerë grevën në Ballsh,sepse pa u ndalur greva nuk do të nisë dot asnjë bashkëbisedim! Ideja se duke u futur në grevë për t’ia faturuar qeverisë kusuret e kompanisë private është shumë e gabuar. Me t’u ndalur greva ulemi bisedojmë vëllazërisht.”

Më herët naftëtarët i kërkuan Ramës të shkojë në Ballsh dhe jo të komunikojë me ta përmes postimeve në rrjete sociale.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme