Report Tv — Gjykata i bllokon pasaportën Saimir Tahirit

Report Tv — Gjykata i bllokon pasaportën Saimir Tahirit

Sipas Report Tv, Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur bllokimin e pasaportës dhe kartës së identitetit të Saimir Tahirit dhe paraqitjen e tij pranë Prokurorisë së Krimeve të Rënda çdo javë.

Gjykata vendosi të pranojë kërkesën e Prokurorisë së Krimeve të Rënda pas paraqitjes së provave të reja që u gjetën në rastin e Orest Sotës.

Prokurorët gjetën në telefonin e Orest Sotës mesazhe të shkëmbyera me bashkëshorten e ish-Ministrit Tahiri.

Kujtojmë se Ish-ministri i Brendshëm Tahiri është nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për përfshirje në grupin kriminal të Habilajve. Ndërsa Orest Sota është në burg pasi në makinën e tij u gjetën rreth 800 mijë euro kesh dhe dy patenta për mjete lundruese të Saimir Tahirit, gjatë një kontrolli rutinë të policisë rrugore të Elbasanit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>