Reporterët pa Kufij kritikojnë Bashën për goditjen e besimit publik në media

Reporterët pa Kufij kritikojnë Bashën për goditjen e besimit publik në media

Reporterët pa Kufij kritikuan kryetarin e Partisë Demokratike se po vë në diskutim pavarësinë e gazetarëve dhe besimin te media.

Në dy botime në rrjetin e saj zyrtar Twitter, organizata që mbron të drejtat dhe lirinë profesionale të gazetarëve u shpreh:

Reporterët pa Kufij shprehin keqardhje me faktin se lideri i opozitës Lulzim Basha në mënyrë të fshehtë u ka bërë thirrje anëtarëve të partisë që të bojkotojnë disa media me pretekstin se ato i shërbejnë propagandës së Kryeministrit Edi Rama.

Duke vepruar kështu, Basha vë në diskutim pavarësinë e gazetarëve dhe cënon besimin te mediat.

Në qëndrimin e mbajtur nga Reporterët pa Kufij ishin përmendur televizionet Vizion Plus, Top Channel dhe Report Tv, si dhe gazetarët Mero Baze dhe Sokol Balla.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>