Saimir Tahiri i lirë të largohet nga vendi

Saimir Tahiri i lirë të largohet nga vendi

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda hoqi kufizimin për lëvizje jashtë vendit të ish- Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gjykata e Apelit shfuqizoi vendim e datës 12 dhjetor të Gjykatës së Krimeve të Rënda për bllokimin e pasaportën, kartës së identitetit dhe paraqitjen e Zotit Tahiri pranë Prokurorisë së Krimeve të Rënda çdo javë.

 

Ish-ministri i Brendshëm Tahiri vazhdon të jetë nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për përfshirje në grupin kriminal të Habilajve.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>