Sali Berisha do të shkojë në Kuvend

Nga Exit News
Sali Berisha do të shkojë në Kuvend

“Padiskutim nesër do shkoj në Kuvend”, tha ish-kryeministri Sali Berisha në Syri.net.

Ai u shpreh se Basha e ka marr vendimin pa pyetur forumet e partisë:

“Për të marrë në vendim të tillë Basha duhet të mblidhte kongresin e PD dhe të ndryshonte statutin ku te shtonte nenin që përjashtohen personat e shapllur non grata nga SHBA apo ndonjë vend tjetër. Ky është vendimi i Bashës dhe asnjë forumi tjetër të partisë”.

Berisha u përjashtua sot nga Kryetari i PD-së Lulzim Basha, për shkak të shpalljes non grata nga SHBA-të.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>