Seanca për 23 të arrestuarit në Kukës, familjarët protestojnë

Teksa Gjykata e Tiranës po jep masën e sigurisë për 23 të arrestuarit e protestës në Rrugën e Kombit, familjarë dhe qytetarë po protestojnë jashtë gjykatës.

Duke kërkuar lirimin e të arrestuarve dhe largimin e Kryeministrit Rama, qytetarët kanë bllokuar rrugën përpara gjykatës. Ata kanë bllokuar qarkullimin e automjetevea në shenjë proteste.

E gjithë situate, si brenda gjykatës, ashtu dhe jashtë saj është e tensionuar. Qindra forca policie kanë rrethuar gjykatën. Shumë policë të tjerë gjenden brenda sallës ku po zhvillohet seanca.

Familjarët e të arrestuarve, si dhe deputetë të opozitës nuk janë lejuar të futen në sallë edhe pse gjykimi është me dyer të hapura.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>