Serbia heq detyrimin për test Covid-19 për shqiptarët

Nga Exit News
Serbia heq detyrimin për test Covid-19 për shqiptarët

Të gjithë qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë pa patur një test Covid-19 drejt Serbisë.

Sipas mediave, kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic zhvilloi një telefonatë me kryeminstrin Edi Rama për ta njoftuar për këtë vendim. Ai do të hyjë në fuqi që prej 14 janarit.

Më herët Serbia kërkonte test negativ për të udhëtuar drejt Serbisë.

Mediat raportojnë se temat e diskutuara në bisedën telefonike ishin bashkëpunimi kundër Covid-19 dhe minishengenin.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme