ShBA ndryshojnë këshillimin për udhëtimet në botë

Nga Exit News
ShBA ndryshojnë këshillimin për udhëtimet në botë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës heqin kufizimin e udhëtimeve ndërkombëtare për qytetarët amerikan.

Ata kanë kaluar në këshillim vend pas vendi, në bazë të gjendjes epidemiologjike.

“Me përmirësimin e kushteve shëndetësore dhe të sigurisë në disa vende dhe përkeqësimin në disa vende të tjera, departamenti do të bëjë vlerësimet sipas vendeve”, njoftoi të enjten Departamenti amerikan i Shtetit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>