SHBA planifikon t’i dhurojë botës 500 milionë doza vaksina kundër COVID-19

Nga Exit News
SHBA planifikon t’i dhurojë botës 500 milionë doza vaksina kundër COVID-19

Administrata e Presidentit të SHBA, Joe Biden do të dhurojë 500 milionë doza të vaksinës Pfizer kundër Covid-19 për rreth 100 vende gjatë dy viteve të ardhshme, raportojnë mediat amerikane.

Rreth 200 milionë doza do të shpërndahen këtë vit ndërsa pjesa tjetër në 2022.

Lajmi vjen një ditë para vizitës së presidentit Biden në Europë ku do të marrë pjesë në samitin e G7 dhe do të takohet me presidentin rus, Vladimir Putin.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>