Shërohen 15 persona me koronavirus

Nga Exit News
Shërohen 15 persona me koronavirus

15 persona të infektuar me koronavirus janë shëruar ditën e hënë. Njoftimin e bëri Kryeministri Rama në facebook.

Numrin total i të infektuarve në vend është 377, ndër to 121 janë shëruar, 21 persona kanë vdekur, dhe 73 persona janë në spital.

Të gjithë pacientët e shëruar, të cilët kanë dalë nga spitali, do të qëndrojnë në izolim në shtëpitë e tyre për 14 ditë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme