Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Adriatik Llallës

Nga Exit News
Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Adriatik Llallës

Gjykata e Posaçme Antikorrupsion, GJKKO ka shtyrë seancën gjyqësore ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, për në 29 korrik.

Të premten, GJKKO vendosi edhe gjobitjen e avokatit mbrojtës të Lallës, Sokol Hazizajt me 20 mijë lekë për mungesë në seancën gjyqësore.

SPAK ka ndryshuar edhe prokurorët e çështjes. Prokurori Klodian Braho u zëvendesua me prokuroret Manjola Kajana dhe Enkelejda Millonai.

Llalla u dënua nga gjykata e shkallës së parë për korrupsion, me 2 vjet burg dhe sekuestrim të pronave.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>