Soreca përgëzon institucionet italiane dhe shqiptare për operacionin antidrogë ‘Shpirti’

Nga Exit News
Soreca përgëzon institucionet italiane dhe shqiptare për operacionin antidrogë ‘Shpirti’

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca falenderoi Prokurorinë italiane Antimafia, DIA dhe Prokurorinë shqiptare Antikorrupsion, SPAK dhe Policinë e Shtetit për arrestimin e 38 personave të përfshirë në trafik ndërkombëtar droge.

“Një tjetër operacion i rëndësishëm kundër trafikut të drogës dhe krimit të organizuar”, u shkroi Soreca në Twitter, të premten.

Ai ndau edhe deklaratën ëpr shtyp të ambasadës italiane në Tiranë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>