Sot në 18:00, qytetarët protestë kundër sistemit politik

Sot në 18:00, qytetarët protestë kundër sistemit politik proteste

Aktivistë e qytetarë do të protestojnë sot në orën 18:00 para Kryeministrisë, kundër qeverisë dhe gjithë sistemit politik që ka kapur Shqipërinë në 30 vitet e fundit.

Nën moton “Të Protestojmë për Shqipërinë, Jo Partinë!”, qytetarët i kanë bërë thirrje të zhgënjyerve nga qeveria, opozita e gjithë partitë politike, studentëve dhe të gjithë atyre që duan ndryshim real, të protestojnë.

Duke i quajtuar partitë si ‘banditë që kanë pushtuar Shqipërinë këto 30 vjet, ata shprehen se nëse populli çohet dhe rebelohet, loja e bandave për pushtet, merr fund.

3 komente

 1. Koli 15 Janar, 2020 në 10:27 am

  Beni shume mire qe i nxirrni lajme te tilla.

  Showeri civile me pagese nga qeveria.

  Shoqeri civile qe del me urdher te partise ne proteste kunder sistemit politik

  Hajde gallate

 2. Artur Zanaj 15 Janar, 2020 në 3:40 pm

  PROTESTA SHPITI I PAFAJSHEM I POPULLIT I TRADHETUAR 30 VJETE NGA POLITIKANE TRADHETAR VRASES HAJDUT TE GJITHE.
  TI SHPORRIM QELBESIRAT NGA PUSHTETI I NDYRESIVE ME CDO KUSHT.
  POPULLI TE PROTESTOJ PER VETE JO PER POLITIKE.

 3. emigrant 18 Janar, 2020 në 11:48 am

  Ka mbi 6 vite që Shqipërinë e qeveris duke pasur në dorë “tepsinë” e gjithë pushteteve e institucioneve të shtetit , një njeri i vetëm, kryeministri Rama.
  Kjo farë “shoqëri civile” që bën njëlloj fajtore të gjithë politikën, të gjitha partitë, si qeverinë që ka në dorë gjithshka, edhe opotitën që nuk ka asgjë në dorë., bën një politikë akoma më të keqe se kjo qeveri, sepse çorodit shoqërinë shqiptare duke e lënë fajin jetim.
  A ka gabuar opozita e sotme kur ka qenë në pushtet ?
  Padyshim që edhe mund të ketë gabuar se nuk ka në botë qeveri të përsosur.
  Por mjafton të përmendim faktin se kjo opozitë ka pasur si kryetar të Kuvendit Mandelën e Shqipërisë, shkrimtarin Pjetër Arbnori që kaloi 28 vite të jetës së tij në burgjet e diktaturës enveriste moniste të PP, nga e cila doli PS, e kjo mazhorancë ka për kryetar Kuvendi, ish ministrin e fundit të Sigurimit famëkeq të diktaturës, Gramoz Rruçi, për të bërë dallimin e kontrastit të madh, pa shkuar më tej me kontrastin e piktorit mediokër e nudist Rama, me mjekun e shquar me tituj të lartë shkencorë, profesor-doktor Berishën apo edhe juristin e formuar në perëndim Lulzim Basha i angazhuar e vlerësuar edhe nga institucionet e drejtësisë së OKB.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme