SPAK mbyll hetimet për 137 kilogramë kokainë, dërgon në gjyq tre të arrestuarit

Nga Exit News
SPAK mbyll hetimet për 137 kilogramë kokainë, dërgon në gjyq tre të arrestuarit

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka mbyllur hetimet për 137 kilogramë kokainë të kapur në portin e Durrësit një vit më parë, duke kërkuar burg për tre të dyshuarit.

Ajo vendosi të premten të dërgojë në gjyq Adrian Bega, Altin Myslihaka dhe Gentian Malindi, sit q dyshuar për transportin e kokainës nga Greqia.

Në vitin 2019 në portin e Durrësit u kapën 137 kilogramë kokainë të fshehur në qese orizi.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>