SPAK nis hetim për shpërdorim detyre për shembjen e Teatrit Kombëtar

SPAK nis hetim për shpërdorim detyre për shembjen e Teatrit Kombëtar

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur hetimet për shpërdorim detyre për çështjen e Teatrit Kombëtar.

SPAK në një letër dërguar Partisë Demokratike njoftoi bashkimin e dy padive, të PD-së dhe Aleancës për Teatrin.

SPAK deklaron se për shkak të sekretit hetimor nuk mund të japë informacion për veprimet hetimore konkrete.

PD dhe Aleanca për Teatrin kanë dërguar disa padi pranë SPAK për kryebashkiakun Veliaj, këshillin bashkiak, dhe kryeministrin Rama pr shembjen e godinës së teatrit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>