Spanja ndjen frikën e një ‘vale të dytë’ të virusit

Nga Exit News
Spanja ndjen frikën e një ‘vale të dytë’ të virusit

Spanja po merr masa për të ndaluar rritjen e rasteve të reja të infektuara me koronavuris, që ka shkaktuar frikë për një ‘valë të dytë’ goditjeje.

Katalonia ka mbllur lokalet e natës për dy javë por qytetat jashtë këtij rajoni gjithashtu kanë shënuar rritje të rasteve.

Në Europë edhe Franca me Gjermaninë kanë regjistruar shtim të rasteve të të infektuarve në një ditë.

Vetëm një muaj pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme në Spanjë, qytete si Barcelona, Zaragoza dhe kryeqyteti, Madridi kanë shënuar rritje të rasteve të infeksioneve të reja.

Qeveria ka paralajmëruar se një goditje e dytë nga virusi është i mundur.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>