Thuajse 22 milionë të infektuar me koronavirus në të gjithë botën

Nga Exit News
Thuajse 22 milionë të infektuar me koronavirus në të gjithë botën

Numri i të konfirmuarve me koronavirus në të gjithë botën ka shkuar në 21.95 milion ditën e martë, ndërsa viktimat thuajse 776,000.

Sipas të dhënave të mbledhura nga Universiteti John Hopkins, Shtetet e Bashkaura të Amerikës kryesojnë në botë me 5.45 milion raste të infektuarish dhe mbi 170,000 viktima nga Covid-19.

Brazili është vendi i dytë me shifrat më të larta. Atje numri total i të infektuarve shkon në 3.36 milion, ndërsa viktimat janë 108,536.

Vend ii tretë me shifrat më të larta nga koronavirusi është India me 2.7 milion raste të konfirmuara dhe 57,023 viktima.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme