Tirana merr titullin kampion në Superligë

Nga Exit News
Tirana merr titullin kampion në Superligë

Ekipi i futbollit i Tiranës ka fituar titullin kampion në Superligë.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i dorëzoi KF Tiranës trofeun në përfundim të ndeshjes kundër Bylisit, në stadiumin kombëtar ‘Air Albania’ Arena.

Fishekzjarrë bardhë e blu shënuan festën e kampionëve, të cilët luajtën pa tifozë për shkak të masave kundër pandemisë Covid-19.

Tirana e merr titullin kampion për herë të parë pas 11 vitesh, dhe për herë të 28-të nga nisja e këtij kampionati.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>