Tjetër rast abuzimi seksual ndaj të miturve, arrestohet 56-vjeçari në Durrës

Nga Exit News
Tjetër rast abuzimi seksual ndaj të miturve, arrestohet 56-vjeçari në Durrës

Një 56 vjeçar nga Durrësi u arrestua të mërkurën, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dy vajza të mitura, 9 dhe 13 vjeç.

Njoftimi u dha nga policia. Hetimet për rastin po vazhdojnë.

Javët e fundit, disa raste abuzimi seksual të të miturve janë zbuluar.

Pas publikimit të ngjarjeve, qindra qytetarë, aktivistë dhe shoqata të shoqërisë civile protestuan dhe kërkuan dënime të rënda për abuzuesit seksualë.

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme