Tjetër sulm në Francë, 3 të vdekur, 7 të plagosur

Nga Exit News
Tjetër sulm në Francë, 3 të vdekur, 7 të plagosur

Tre persona janë vrarë dhe të paktën shtatë të tjerë janë plagosur në një sulm me thika pranë kishës së Notre-Dame, në Nisë të Francës.

Autori i vrasjeve është ndalur nga policia.

Lajmin e bëri publik bashkiaku Christian Estrosi, i cili e quajti ngjarjen ‘sulm terrorist’.

Qytetarët që kanë parë ngjarjen e rëndë kanë deklaruar se një gruaje iu pre koka.

Nuk dihen ende motivet e ngjarjes. Pak ditë më parë, në Francë, një mësuesi iu pre koka nga një nxënës, pasi tregoi karikatura të profetit Muhamed gjatë një ore mësimi.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>