Trump nënshkruan sot vendimet për emigracionin e sigurinë kombëtare

Trump nënshkruan sot vendimet për emigracionin e sigurinë kombëtare

“Një ditë e madhe” për sigurinë kombëtare të SHBA-v e ka quajtur Presidenti Trump ditën e sotme.

Presidenti Trump pritet të nënshkruajë disa urdhra ekzekutiv për emigracionin dhe sigurinë kombëtare.

Media amerikane shkruan se, me shumë gjasa, masat e marra nga presidenti i ri do të përfshijnë “verifikimin ekstrem” të përsonave që vijnë kryesisht nga vendet myslimane në Lindjen e Mesme dhe Afrikë.

“Në mesin e shumë gjërave, do të ndëtojmë dhe murin”, deklaroi Zoti Trump.

Ndërtimi i një muri 2000 milje të gjatë, përgjatë kufirit meksikan ishte një nga propozimet kryeosre të Trump gjatë fushatës presidenciale.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>