Twitter pezullon përgjithmonë llogarinë e Presidentit Trump

Nga Exit News
Twitter pezullon përgjithmonë llogarinë e Presidentit Trump

Twitter vendosi t’i pezullojë përgjithmonë llogarinë e presidentit Donald Trump.

Shkak u bënë postimet e tij të fundit.

“Pas rishikimit të postimeve të fundit nga Donald Trump dhe kontekstit rreth këtyre postimeve ne kemi vendosur që t’ia pezullojmë përgjithmonë llogarinë për shkak të rrezikut për nxitje të mëtejme të dhunës”

Twitter dhe Instagram të Mërkurën gjithashtu bllokuan përkohësisht llogaritë e Trumpit pasi ai postoi vazhdimisht akuza të rreme në lidhje me integritetin e zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>