Ulet numri i të infektuarve me Covid në Kosovë

Nga Exit News
Ulet numri i të infektuarve me Covid në Kosovë

299 të infektuar të rinj me koronavirus janë zbuluar në 24 orët e fundit në Kosovë, mes 1.825 personave të testuar.

Prej disa ditësh Kosova po regjistron më pak se 300 të infektuar çdo ditë, shifër kjo më e ulët krahasuar me fillimin e janarit.

Në 24 orët e fundit, vetëm një pacient me Covid ka humbur jetën. Ndërsa 526 pacientë janë shëruar.

Në total, që prej marsit 2020, në Kosovë janë regjistruar 54.560 të infektuar me Covid-19. Prej tyre, 1.388 persona kanë humbur jetën, 47.605 janë shëruar dhe 5.567 janë ende të infektuar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme