Vazhdon protesta në Vlorë për ndalimin e muzikës dhe orën policore

Nga Exit News
Vazhdon protesta në Vlorë për ndalimin e muzikës dhe orën policore

Pronarët e bareve dhe restoranteve në Vlorë vazhdojnë të protestojnë kundër ndalimit të muzikës në orën 22:00. Të dielën në Vlorë, pas orës 22:00, disa locale kanë vendosur himnin kombëtra në shenjë proteste.

Ata u arrestuan nga policia për shkelje të vendimit, por u liruan të hënën në mëngjes.

Të enjten përfaqësues të biznesit të vogël i kërkuan ministrisë së Shëndetësisë të heqë orën policore dhe të shfuqizojë vendimin për mbylljen e muzikës në orën 22:00.

Vendi në 2 muajt e fundit ka shënuar një numër të ulët infektimesh ditore, dhe pothuajsë asnjë humbje jete.

Ndërsa procesi i vaksinimin vazhdon në të gjithë vendin, me vaksinat Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik V.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>