Vidhen dy milionë euro nga Thesari në Kosovë

Nga Exit News
Vidhen dy milionë euro nga Thesari në Kosovë

Rreth dy milionë euro janë transferuar të martën nga Thesari i Kosovës drejt një kompanie private.

Në një konferencë për shtyp, Ministrja e Financave të Kosovës, Hykmete Bajrami deklaroi se kanë ndodhur katër transaksione të paligjshme, duke theksuar se personat punojnë në thesar.

“Ky është një transaksion bankar dhe kemi gjurmuar të gjitha transakionet që janë bërë si rezultat i këtij transaksioni. Organet e rendit janë duke u marrë, për të parë se kush janë përfituesit fundorë”

Policia arrestoi të martën punonjësin me iniciale L.G ndërkohë që ka shpallur në kërkikm dy të tjerë.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur me 9 tetor.

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme