Voltana Ademi letër ambasadorëve: PS po kap në mënyrë të paligjshme shoqatën e Bashkive

Nga Exit News
Voltana Ademi letër ambasadorëve: PS po kap në mënyrë të paligjshme shoqatën e Bashkive

Kryetarja e Bashkisë Voltana Ademi i ka kërkuar përfaqësive të huaja në vend të monitorojnë veprimet e Partisë Socialiste për kapjen e shoqatës së Bashkive.

Ademi në një letër dërguar diplomatëve të martën, akuzon përfaqësues ët PS-së jo anëtarë të shoqatës, të cilët përmes veprimve të paligjshme po përpiqen të kapin shoqatën.

Shoqata e Kryebashkiakëve të Shqipërisë dërgoi në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për interpretimin e ligjshmërisë së zgjedhjeve të 30 qershorit, në 2019.

Tjetër kërkesë që shoqata ka ngritur në gjykatën kushtetuese është nëse regjistrimi dhe pjesëmarrja e partisë Bindja Demokratike në zgjedhje ishte e ligjshme apo jo.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>